Activate Yazılım, 2012 bir yazılım şirketi olarak hayata geçmiştir. Yazılımda AR-GE bilincini ön planda tutarak ülkemizin yazılım ihtiyaçlarını yerli üretimle karşılamayı hedeflemektedir. Genç ve dinamik takımıyla her geçen gün gelişmektedir. Alanında uzman kadrosu ile Bilgi ve İletişim teknolojilerindeki değişimlere ayak uydurabilecek donanım ve gayrete sahiptir.

Misyonu; çağın teknolojik ilerlemelerinin getirmiş olduğu yeniliklerle değişen ve gelişen, son kullanıcı ihtiyacını en iyi biçimde karşılayarak ve yönetim kolaylığı sağlayarak ürünlerini yazılım dünyasına aktarmaktır.

Vizyonu; uzun yıllardır alanda edindiği tecrübeler ve gösterdiği gelişimle 21 yüzyılın kurum ve kuruluşların eğitim ve diğer bölümlerini geleceğin teknolojileri ile yenilikçi ve yaratıcı ortamlar üzerinde inşa etmektir.

Uzman kadrosuyla hizmet veren kurum; sektörün öncü kuruluşu olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu amaçla işini severek yapan, inançlı ve azimli takımıyla paydaşlarına değer katmakta; onların memnuniyetlerini en üst düzeyde tutma bilinci içerisinde yoluna emin adımlarla devam etmektedir.